Gooood morgen, dere! Våknet ett minutt før klokken skulle ringe i dag, føler alltid at jeg vinner et eller annet når det skjer, haha. Fin måte å starte dagen, og uken på. Her er avisene lest (formueskatt, selskapsskatt, skatteendringer, skatt, skatt, skatt), og den daglige kaffekoppen drukket. Skal straks dra på trening, og tenkte å slå på stortromma med et litt annerledes treningsprogram denne uken. Tirsdagsøkten blir riktignok ikke endret for noe i verden, for den gleden jeg har underveis, og etter økten, er helt ubeskrivelig.
Kjenner på meg at dette blir en bra uke. Kalenderen viser planer for hver dag, uten at det er en overveldende mengde av hendelser, eller noe som helst jeg ikke vil gjøre. Ser frem til hver dag, det er en ganske god følelse. Uansett hvor rart det høres ut: jeg er så glad for at jeg er glad i hverdagen.
Ønsker dere en herlig uke, hver og én av dere. Start uken bra, så setter dere et godt utgangspunkt for å fortsette i samme baner. Om mandagen kanskje ikke blir så bra, prøv på nytt på tirsdag. Du fyller dine dager, så fyll dem like gjerne på en måte som bidrar til at du får den livskvaliteten du ønsker å ha. Kanskje det er noen faktorer du ikke kan bestemme over, men det er helt klart mange ting du kan bestemme over, og fokuserer du på å gjøre de tingene positive så vil du få igjen for det. Det handler om prioriteringer. Skål!
Nå får jeg komme meg av gårde. Etterpå blir det skole, og så har jeg en tedate med Mailen. Jiiiha!
Hei Kamilla!
Digger bloggen din 🙂
Du, jeg lurer på en ting. Har tenkt meg til Nice snart, og da husker jeg tilbake til da du skrev om Nice og de fine turene du går der. Hvor er det du går da egentlig? Er det mulig å forklare? Hvor begynner du og hvordan er ruta liksom? Det ser sååååå fint ut, og jeg vil så gjerne gå der. Har vært i Nice flere ganger før, men føler liksom at jeg ikke har fått byen fra sin beste side. Så nå, nå skal jeg det!
Ha en fin dag!
Hei! 🙂
Har bestilt neste tur dit selv, men det er noen måneder til, så kan jeg bli med? Haha 😀 Hm… Jeg tror det blir veldig vanskelig å forklare de turene vi går. Det er ikke typiske turiststeder, så man må nok være tilnærmet lokalkjent. Vil ikke sende deg av gårde ut på stier og slikt, og så går du deg vill 😉 Å gå rundt Cap Ferrat er vel det beste forslaget jeg har, for jeg tenker at den turen er enkel, men så har jeg gått den en del ganger (første gang som elleveåring 😀 ), så at man for eksempel må gjennom en strandrestaurant og hvor man skal gå i enkelte veikryss blir rutine… Beklager at jeg ikke får gitt noe bedre svar 🙁
Oppdatering: Okei, nå kom jeg på noe som også kan være en fin tur. Gå fra Nice til Villefranche, og tilbake. Det er kanskje ikke tidenes mest eksotiske vei (vel, det kan jo diskuteres, man går for eksempel forbi et minnesmerke for prinsesse Grace av Monaco / Grace Kelly og hele veien er det helt fantastisk utsikt!). Så kan dere gå rundt og titte i Villefranche, kanskje gå helt bort til stranden for å bade eller ta bilder, og spise lunsj nede ved vannet?! 🙂 Veldig hyggelig tettsted! Ser du på et kart så ser du fort ruten: Nice, via havnebyen, rundt Cap Nice, og så er man i Villefranche. Det er vel omtrent seks kilometer hver vei, tipper jeg.
Takk for svar! 🙂
Neste gang du er der og går tur så kan du jo bruke pulsklokka di med gps og legge ut ruta her. Haha, hadde vært kjekt altså 😀
Jeg hadde den med i våres, så jeg har kartene, men vi går hjemmefra, og jeg har ikke noe interesse av at alle skal se hvor leiligheten er 😉 Og skulle jeg lagt det ut så hadde det blitt veldig lite detaljert pga store avstander, så det hadde nok ikke hjulpet stort. Uansett – jeg liker å ha «mitt» Nice. MEN anbefaler å gå til Villefranche altså, det er et veldig hyggelig sted. Cosmo har den beste maten!
Hei Kamilla. Vet du , jeg blir så innspirert av de gode innleggene dine. 🙂 Du virker så positiv.:) Jeg er da en «ny»leser av bloggen din etter at fotballfrue tipset om den, kommer IKKE til å slutte med det med første!!! Ha en fin dag:)
Hei Beate 🙂 Velkommen hit! Takk for de fine ordene, slikt setter jeg pris på. Håper du får en finfin dag 🙂
Jeg er endelig frisk og har hatt en knallgod benøkt! Ha en fin mandag, frøken inspirasjon! 😀
Hurra! 😀
Kamillaaaaaaa jeg elsker mandagspeppen du gir oss! Du er så god. Innleggene dine er så systematiske, det liker jeg! God klem fra meg igjen og igjen og igjen
Liiiiiiker 😀
Blir alltid så glad av å lese bloggen din! Det er en del av min perfekte start på uka 😉
Åh, så hyggelig av deg! Tusen takk 🙂 Liker å kunne spre glede.
Jippiiii, god mandag til deg også, Kamilla! 🙂
Takk for det, Jenni 🙂 Håper dagen din er bra!
Hei Kamilla, så utrolig flott blogg:) Blir kjempeinspirert! Tusen takk for trenings og kostholdstips! Så motiverende å se hvor gode resultater du har oppnådd:)
Hei! Tusen takk for det 🙂 Herlig å kunne motivere og inspirere!
Selv startet jeg dagen 0630 på Elixia før skolen, utrolig deilig, og ikke minst deilig å komme hjem fra skolen nå og ikke trenge å gjøre noe! Men jeg bare lurer på en ting, hva studerer du egentlig? og hvilke fag tok du på vgs? Går vg1 nå, og det er snart på tide å velge fag, men er så utrolig usikker. Vet mange (les: familie) ønsker at jeg skal ta realfag, men selv tror jeg det kommer til å bli altfooor tøft…
Liker slik effektiv tidsbruk 🙂
Jeg studerer markedsføring. Har studert ernæring og media tidligere 😉 På vgs hadde jeg engelsk, informasjonsteknologi og bedriftsøkonomi som fordypninger. Var ikke i kunnskapsløftet, så tror kanskje ikke det er like stor frihet til å mikse på den måten?!
Kan mikse ganske mye, har et skjema med 4 kolonner, så må vi velge et fag fra hver kolonne. Den første kolonnen inneholder bare matte, mens resten er forskjellige fag. Det eneste realfaget jeg tror jeg ville valgt er kjemi, men typisk at det er i samme kolonne som engelsk – som betyr at jeg må velge vekk en av de to… 🙁
Så du MÅ ha matte??? I alle dager!
Hva mer kunne du tenke deg da? Nå aner ikke jeg hvordan de kolonnene ser ut, så litt vanskelig å vite hva som funker av kombinasjoner 😛
Haha ja, man må velge en form for matte! Vil egentlig ha noe som har med markedsføring å gjøre, og økonomi kanskje! Har egentlig lyst å ta kjemi og, men med tanke på planene mine om å studere i England tror jeg ikke det er den beste ideen å kutte ut engelsken 🙁 Er så utrolig mange valg som påvirker fremtiden, er jo bare 16 år og tanken på at jeg skal velge om få uker gir meg frysninger!
Skjønner at du synes det er vanskelig. Smart at du tenker fremtidsrettet 😉 Det er dessverre vanskelig for meg å si noe om hva som er best for deg. Personlig fikk jeg vel nesten ingenting ut av å ha engelsk fordypning, for vi lærte ikke språket noe bedre, bare masse historie, samfunnsoppbygging og slikt. Mulig det er forandret nå da, hva vet vel jeg? 😛 Med tanker om markedsføring er det i hvert fall sentralt med god norsk, økonomi, samfunnsvitenskap og den type fag. Lykke til med valget! 🙂
jaa, veet! Tusen takk 😀
Dette har jo iingenting med innlegget å gjøre, men var du russ?
Haha!
Jepp, det var jeg. Bussjef faktisk. Har fortsatt busslåta vår som ringetone 😉 Og buksa mi ligger i en pose på loftet – stinkende, med masse hyggeligere skriblerier på. Ah, det var tider.
Bussjef til og med! Egentlig ikke overraskende, ditt ordensmenneske. Hihi, sier det med en hyggelig stemme og positiv baktanke 🙂
Hehe. Var bussjef sammen med Cecilie, en venninne av meg. Mye arbeid med organisering, kontrakter, avtaler, økonomi, advokatsak osv, men en helt fantastisk erfaring å ha med seg. Og jeg klarer ikke overlate slikt ansvar til andre, får helt noia, haha 😀
God mandag, Kamilla! 🙂 Det er så godt å lese de inspirerende innleggene dine, spesielt når jeg selv er litt uten motivasjon! Det at du finner glede av å trene «for deg selv og din velvære» gjør det lettere for meg å ha glede av mine økter som aktiv svømmer:D Det gode humøret ditt smitter og plutselig blir det lettere å stå opp kl 0530 for å svømme! Oi, lang kommentar, men dine innlegg gjør dagen min altså!! Stå på! 😀
Åh, glede 😀 Takk, Ine! 🙂
Herlig oppmuntring å komme inn på bloggen din, som vanlig! 😀
Har hatt en strålende mandag så langt, og jeg håper din ble veldig bra også!
<3 du er god!
Jeg har kjørt på med benøkt i dag, veldig deilig! Takk for all inspirasjon og glede, du er nydelig 🙂
Hurra for benøkt! 😀
Denne må du se. http://vimeo.com/8191217#
Will do. Ser forferdelig trist ut, så drøyer det til i kveld.
Den er det, men innmari fin!